Hırka modelleri

Hırka modelleri havaların soğuması ile birlikte hafif giyeceklere olan ihtiyaçta gün yüzüne çıkmaktadır. Birbirinden şık ve birbirinden gösterişli hırka modelleri, ısınan havalar ile birlikte soğuktan korunmaya değil, kıyafetleri tamamlayıcı aksesuarlar olarak görülmeye başlanmaktadır. Bazen bir mini eteğin üzerine, bazen bir kot pantolonun ya da taytın üzerine giyilecek penyeden ya da ince ipten yapılmış yazlık bir hırka, kıyafetinize bambaşka bir şıklık katacaktır.

İçinde bulunduğumuz yılın modası olarak kabul edilen ve en çok tercih edilen yazlık hırka modelleri arasında, yarasa kollu hırkalar, önü açık hırkalar, beli kuşaklı hırkalar, simler ile süslenmiş hırkalar, yaza uygun olan cıvıl cıvıl renklerden oluşmuş çiçeklerle süslenmiş hırkalar yer almaktadır.

Ayrıca bayanların zevkleri ve tercihlerine göre, cepleri bulunan hırkalar, arka kısmında dantel işlemelerin yer aldığı hırkalar, salaş giyimden hoşlananların özellik ile tercih ettiği salaş hırkalar, kolsuz ya da kısa kollu hırkalar, tesettürlüler için ince dokuda hırkalar, yırtmaçlı hırkalar, kapüşonlu hırkalar gibi birbirinden şık ve birbirinden zarif modeller yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir