örgü çorap modelleri

örgü çorap modelleri kış gecelerinde ayağımızdan çıkarmadığımız çoraplarımız, kimi zaman ince olması nedeni ile sıcak tutmamaktadır. Fakat örgü ile yapılan çoraplar, sık dokumaları sayesinde sıcacık tutma imkanına sahiptir. Misafirliğe gidildiğinde de kıyafetiniz ile uyum sağlayabilecek bu örgü çoraplar, sıcak tutmakla kalmayıp tarzınızı da tamamlayacaktır.

Günümüzde yaratıcılık o kadar gelişti ki; balerinlerin ayakkabıları (puant) , parmak arası ayakkabı, bot şeklinde bile çoraplar örülebilmektedir. Şişin yanı sıra tığ ile de çeşit sağlanmaktadır. Çocuklarda çorap giyme alışkanlığını sağlamak için de onlar için oluşturulabilecek değişik tarzda örgü çoraplar, onların dikkatini çekmeye olanak sağlayacaktır. Farklı tarzda oluşturulabilecek çoraplar, kurbağa, kedi, köpek şeklinde örülerek de özgünlük sağlanabilir.

Örgü ile örülen çoraplar, kurdele ile de ayak bileğine sabitlenerek, hem daha hoş görünmesini hem de ayağınıza tam oturmasını sağlayacaktır. Daha farklı görünümler istenirse, gül veya farklı bir şekil örülerek yine çoraba iliştirilebilecektir. Sadece kısa değil uzun biçimde örülecek olan çoraplar daha da sıcak tutup farklı görünümleri de mümkün kılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir